Witamy w Secution!

Wrz 1st Witamy w Secution!
Dodano czwartek 1st 11:00:50

Menadżer każdego dnia myśli o wielu kwestiach taktycznych i strategicznych związanych z prowadzoną działalnością biznesową. Poprawie wyników sprzedaży, lepszej obsłudze klientów, zarządzaniu produktami oraz o projektach, którymi się zajmuje.

Chcemy Was zachęcić, aby do zestawu istotnych zagadnień codziennego życia menadżerskiego wpisać bezpieczeństwo biznesu. Dlaczego? Powodem jest fakt rosnącej skali zagrożenia ze strony przestępczości ekonomicznej w Polsce. Najnowsze dane pokazują, że każdego roku co trzecia firma pada ofiarą działań przestępczych - jest ich 170 000 rocznie (30% więcej niż 5 lat temu). Jeżeli popatrzymy na strukturę popełnianych przestępstw to okazuje się, że 62% to sprzeniewierzenie aktywów, 32% to cyberprzestępczość a 29% to nadużycia w obszarze zakupowym (źródło: MSWiA, PWC).

Wiemy, że niewielu menadżerów w Polsce ma świadomość tej sytuacji oraz że potrafiłoby szybko i skutecznie odpowiedzieć na wystąpienie zdarzenia przestępczego w swojej firmie. Dlatego właśnie stworzyliśmy Secution! Będziemy pomagać zabezpieczać biznes firm.

Mamy przekonanie, że tematyka bezpieczeństwa biznesu jest równie ważna jak inne obszary, którymi zarządzacie. Wiemy, na podstawie naszego 20 letniego doświadczenia w biznesie i posiadanej specjalizacji z bezpieczeństwa, że zdecydowanie skuteczniejsze jest zarządzenie tą kwestią w sposób prewencyjny niż reakcyjny (w momencie wystąpienia zagrożenia lub przestępstwa). Wtedy bowiem pozostaje nam tzw. „gaszenie pożaru”, co przeważnie nie pozwala na 100% obronę interesów przedsiębiorstwa i jego szefów.

Eksperci Secution będą dzielili się wiedzą i doświadczeniem w zakresie bezpieczeństwa biznesu. Zachęcamy do regularnego obserwowania naszych postów oraz do kontaktu, jeżeli zaprezentowane argumenty uznajecie za istotne dla Was i Waszych przedsiębiorstw.

Zapraszamy Michał Lorenc i Krzysztof Busz

Secution Sp. z o.o

  • ul. Grzybowska 87
  • 00-844 Warszawa
  • NIP 5272776846

 

Newsletter

Materiały eksperckie będą wysyłane w cyklach miesięcznych. Zapraszamy.